Eigenaresse Megan Lam heeft met hotpot een bijzondere eetbeleving naar Heerhugowaard gebracht. Bij binnenkomst valt direct de sfeervolle inrichting op. Tel daar het mooie uitzicht over het water bij op en het decor voor onze avond is compleet.
Maar wat is hotpotten?
Dat ontdekken we al snel. Midden op onze tafel verschijnt een grote ketel met twee verschillende hete bouillons. We kunnen kiezen uit onder andere pittige bouillon, Chinese kruiden en paddenstoelen. Vervolgens begint het echte werk.
En daarvoor moet er eerst ruimte op tafel worden gemaakt.
Schalen met kip, ossenhaas, rundvleesrolletjes, gamba’s, surimi, tofu, Japanse groenten, noodles en udon noodles volgen elkaar in rap tempo op. Daarnaast staan er verschillende sausjes klaar. Het idee is simpel: je kiest waar je trek in hebt en gaart het zelf in een van de bouillons.
Al snel zit iedereen aan tafel te experimenteren. Een stukje ossenhaas in de ene bouillon, wat groenten en noodles in de andere. Ondertussen wordt er geproefd, gedeeld en druk besproken welke combinatie favoriet is. Precies daarin zit wat ons betreft de charme van hotpot: je eet niet alleen samen, je bent ook echt samen bezig met eten.
En dan komen de side dishes…
Alsof onze tafel nog niet vol genoeg staat, proberen we ook een aantal gerechten van de uitgebreide side dish-kaart. Mini-loempia’s, dim sum, gyoza, pangsit met garnalen, beef teriyaki en kipsaté behoren tot de mogelijkheden.
Het maakt de avond nóg gevarieerder. Waar je bij een traditioneel restaurant meestal je eigen gerecht bestelt, draait hier alles om delen, proberen en steeds weer iets nieuws ontdekken.
Een avond tafelen die voorbijvliegt
Wat vooral opvalt, is hoe gezellig deze manier van eten is. Je bent continu bezig, maar zonder haast. Ingrediënt kiezen, even in de bouillon, sausje erbij en proeven maar. Voor je het weet ben je uren verder.
En dat is misschien wel de grootste verrassing van onze avond bij Libelle. Natuurlijk draait het om lekker eten, maar minstens zoveel om de beleving aan tafel.
Met de ligging aan het water, de sfeervolle inrichting en vooral het hotpotconcept weet Libelle iets neer te zetten wat je in Heerhugowaard niet op iedere hoek tegenkomt.
Voor foodies, vriendengroepen, families of iedereen die simpelweg eens iets anders wil dan een traditioneel diner, is hotpotten bij Libelle absoluut een must go to!

22.2 ℃
















































