HEERHUGOWAARD - Sinds de zomer waait er een frisse wind door FC Marlène en heerst er weer een goede vibe. Begin mei was er nog ophef en lichte paniek nadat toenmalig voorzitter en ‘suikeroom’ Ruud Nolten bekend had gemaakt zich per 1 juli uit de club te zullen terugtrekken. Bot gezegd: de stekker ging eruit. Volgens de volksmond was FC Marlène zelfs failliet. Een geluid overigens dat hier en daar nog steeds klinkt. Niets is echter minder waar!


Begin september hield FC Marlène in Café De Viersprong, het nieuwe clubhuis van FC Marlène, de kick-off voor het nieuwe seizoen en tegelijkertijd haar algemene ledenvergadering. De zaal zat bomvol. Iedereen was enorm nieuwsgierig naar de stand van zaken bij de club, de presentatie van het nieuwe bestuur en zijn toekomstplannen. De uitspraak ‘als er mensen stoppen, staan anderen weer op’ bleek ook bij FC Marlène van toepassing te zijn. Al snel had een aantal mensen zich bereid getoond de schouders eronder te zetten en zich ook op bestuurlijk vlak te willen gaan inzetten.

Gerard Veeken, het enig nog overgebleven bestuurslid van het ‘oude’ bestuur, opende de bijeenkomst. Na een minuut stilte voor de recent overleden Elly Mooij, jarenlang verzorgster van de herenselectie, Dick Bos, heel lang lid van de opbouwcommissie en Carola Molenaar – Wijnker, alle drie met een groot FC Marlène-hart, werd eerst kort teruggeblikt op de periode vanaf begin mei.

Het wegvallen van Ruud Nolten was een gevoelige aderlating voor de club. Met name de financiën baarden zorgen en die vroegen dan ook de hoogste prioriteit. De leden van een in allerijl gevormde werkgroep gingen daarmee aan de slag en een paar ‘slimme koppen’ stelden een Businessplan op. Hierin werden uitgangspunten en ideeën verzameld die als basis moesten gaan dienen voor het beleid dat het nieuwe bestuur verder moest gaan uitwerken. Het was een startdocument, een groeimodel. Veel van de daarin genoemde onderwerpen moesten namelijk nog concreter worden gemaakt en verder vormgegeven. Binnen een paar maanden werden belangrijke stappen gezet.

Sander van der Meij, sponsor, jeugdtrainer, c.q. -coach, maar ook vader van een jeugdlid, toonde zich bereid op commercieel gebied een voortrekkersrol te gaan vervullen. Zelf wilde Gerard ook als bestuurder actief blijven. Binnen een aantal weken waren alle bestuursfuncties zo goed als opnieuw ingevuld. Met een goede taakverdeling en een heldere structuur.

Hoewel FC Marlène dus voor een deel van de buitenwacht nog steeds failliet is, was de boodschap kraakhelder. FC Marlène is nog springlevend en er wordt zelfs heel positief naar de toekomst gekeken. Komend seizoen gaan we ook beslist ‘zwarte cijfers schrijven’, zo verzekerde Gerard Veeken. Uiteraard kon hij niet ontkennen dat de herenselectie, zowel kwalitatief als kwantitatief, een flink jasje heeft uitgedaan, maar daaraan viel gewoon niet te ontkomen. Zij staan nu voor de sportieve uitdaging om zo snel mogelijk weer de weg omhoog te vinden, al wordt dat er met de nieuwe opzet van de futsalpiramide bepaald niet gemakkelijker op. De Vrouwen- en Jeugdafdeling staan echter nog steeds trots overeind.

Ook het nieuwe bestuur staat voor een flinke uitdaging gesteld. Zij zit echter boordevol ambities om de club stevig in de steigers te zetten, financieel gezond te krijgen en zijn voormalige glans weer terug te geven. FC Marlène heeft een aantal roerige en intensieve maanden achter de rug, maar wil vanaf nu alleen nog maar vooruitkijken. Wat is geweest, is geweest. Dat kan niet meer worden teruggedraaid, maar er is wel lering uit getrokken voor de toekomst.

Vervolgens kwam de bestuursverkiezing aan de orde. De ledenvergadering ging unaniem akkoord met de voordracht daarvan.

Gerard Veeken werd tot de nieuwe voorzitter gekozen. Gerard is een zeer ervaren bestuurder, met een lange staat van dienst bij verschillende verenigingen en stichtingen. Gedurende 30 jaar was hij actief bij VVS’46 in zijn woonplaats Spanbroek, waarvan het grootste deel als voorzitter en penningmeester. Voorlopig combineert hij zijn taak als voorzitter met die van penningmeester en behartigt hij de belangen van de Heren en de Jeugd.

Marlieke van Vught, in het dagelijks leven bedrijfsjuriste, is de nieuwe secretaris. Ook Marlieke kan bogen op de nodige bestuurservaring, o.a. bij Reiger Boys.

Tot bestuurslid ‘Commerciële Zaken’ werd Sander van der Meij benoemd. Sander is gepokt en gemazeld in het bedrijfsleven, de juiste man dus op de juiste plek.

Michelle de Boer, al tientallen jaren actief binnen de club, werd belast met ‘Vrijwilligerszaken’. Met al haar ervaring een welkome versterking van het bestuur.

Frank Hand kreeg de ‘Vrouwenafdeling’ als taakgebied toegewezen. Jarenlang was hij voorzitter van voetbalvereniging De Valken in zijn woonplaats Venhuizen. Bestuurlijk gezien staat hij dus ook zeker zijn mannetje.

Leonie Koomen, werkzaam als communicatieadviseur, ondersteunt het bestuur, o.a. door het verzorgen van de notulering van de vergaderingen.

Al met al een bestuur met veel ervaring en potentie. FC Marlène is bij hen dus in goede handen.

Laatste agendapunt was het afscheid van de vertrekkende bestuursleden.

Ad Molenaar, Ruud Nolten en Peter Rozenbeek werden tot Erelid benoemd en Bob Kool tot Lid van Verdienste. Deze heren hebben allemaal, ieder op zijn eigen manier en in meerdere of mindere mate, hun verdiensten voor de club gehad. Alleen Peter Rozenbeek was deze avond persoonlijk aanwezig. De andere heren worden vrijdagavond 10 oktober a.s. in De Waardergolf, voorafgaand aan de competitiewedstrijd FC Marlène / FG Groep - Zeemacht in het zonnetje gezet.

Aan het einde van de avond memoreerde de nieuwe voorzitter ook nog even het belang van het waarborgen van kwaliteit en continuïteit van het trainingsprogramma en de trainers. Voor de jeugdteams van FC Marlène, die allemaal op het hoogste niveau uitkomen, zijn kwalitatief goede trainers onontbeerlijk. Hierin zal meer geïnvesteerd gaan worden. Het binnenhalen en behouden van deskundige trainers, ze waarderen en hen scholen, zijn dan ook zaken die de komende tijd bij het bestuur hoog op de actielijst staan.

Tenslotte werd nog melding gemaakt van diverse nieuwe (sponsor)activiteiten. Zo gaan alle teams zelf op zoek naar financiële ondersteuning, wordt er een Paashazenactie gehouden en zal juni volgend jaar in en rond Café de Viersprong een FC Marlène-dag met feestavond en veiling worden gehouden.

Als er deze avond één ding duidelijk is geworden, dan is het wel dat FC Marlène nog springlevend is en klaar voor de toekomst.


Op de foto v.l.n.r:
Marlieke van Vught, Sander van der Meij, Gerard Veeken, Michelle de Boer, Frank Hand en Leonie Koomen.