HEERHUGOWAARD - In de Eredivisie Futsal voor vrouwen heeft FC Marlène de landstitel weer heroverd die het vorig jaar verloor aan Os Lusitanos. Na de winst in 2023 werd de Heerhugowaardse formatie zo voor de tweede maal landskampioen.
In een zeer goed bezette Sporthal Waardergolf werd het voor de zoveelste keer een spannende clash tussen de twee beste teams van Nederland, die de laatste acht prijzen (landstitel, beker en Supercup) telkens onder elkaar verdeelden. Niet zelden moesten daarbij verlengingen en strafschoppen aan te pas komen. Zo ook deze vrijdagavond in Heerhugowaard. Er moest een beslissing vallen in de derde en alles beslissende finale. FC Marlène won het eerste duel na verlenigng in Amsterdam, maar een week geleden ging Os Lusitanos er in Heerhugowaard met de zege vandoor (0-2).
Trainer/coach Iwan de Mees had vooraf al een goed gevoel. "Afgaande op de training van afgelopen week waar de vonken eraf vlogen hoef ik niemand meer op scherp te zetten. De meiden zijn zich bewust van wat er vanavond moet gebeuren". Dat bleek ook al snel toen de wedstrijd op gang was, want de thuisploeg creeërden meer dan een week geleden in de hele wedstrijd. Met pogingen van Lotte Hopman, aanvoerster Sanne Brand en Amy Visser rammelde men nadrukkelijk aan de deur. Halverwege de eerste helft kwm echter ook Os Lusitanos beter in het spel en vanuit het niets was het de sterk spelende Kim van Velzen die de score open brak. FC Marlène heratelde zich echter snel in het open duel, en kwam nog voor rust op gelijke hoogte, daarbij wel geholpen door de tegenstander. Keepster Anna Reitsma, normaal gesproken zelden op een foutje te betrappen, speelde de bal in de voeten van Kyara de Bruin en die wist wel raad met het buitenkansje.
Jongeling De Bruin, samen met met voormalig Os Lusitanos-speelster Kelly Hollak uitblinkster aan Marlène-zijde, stond ook aan de basis van de 2-1 kort na rust. Na een vlotte aanval wist Reitsma de poging van De Bruin nog te keren, maar topscorer Simone Hand, verleden week nog geschorst, stond paraat om de rebound binnen te tikken. Net als bij de eerste goal kwam ook de tweede treffer van Os Lusitanos uit de lucht vallen. Het schot van aanvoerster Gilanne Louwaars leek nog enigszins van richting veranderd waardoor keepster Jacky Reus kansloos was.
Het zorgde dus opnieuw voor verlengingen waarin beide ploegen kansen kregen om te scoren. De grootste daarvan was voor Hand, maar haar tien-meter-trap werd gekeerd door Reitsma, waarna wederom strafschoppen de beslissing moesten brengen. Vooraf had de staf van FC Marlène al bepaald om de jonge keepster Fiona Dolman onder de lat te zetten bij de strafschoppenserie en dat pakte uitstekend uit toen zij de eerste penalty van Celine Lindhout wist te keren. Bij de thuisploeg trapten Aaike Verschoor, Amy Visser, Simone Hand, Sanne Brand en uiteindelijk Kyara de Bruin hun strafschop feilloos binnen waarna de kampioensschaal weer terug was in Heerhugowaard en het feest tot in de kleine uurtjes kon losbarsten.
FC Marlène - Os Lusitanos (1-1) 2-2
10. Kim van Velzen 0-1
18. Kyara de Bruin 1-1
22. Simone Hand 2-1
35. Gilanne Louwaars 2-2
FC Marlène wint na strafschoppen (5-4)
Foto's: Cees Verhage