DIJK EN WAARD - Zestig stembureaus, op 53 verschillende locaties, openen op 18 maart de deuren voor de gemeenteraadsverkiezingen. De lijst van unieke stembureaus groeit. Nieuw in Dijk en Waard: stemmen in Museum BroekerVeiling of in een heus stempaviljoen.



Stemmen belooft een bijzondere ervaring te worden

In Dijk en Waard is stemmen mogelijk in steeds meer unieke stembureaus. Zo is er sinds coronatijd de drive-through in Broek op Langedijk en zorgden we tijdens de vorige verkiezingen voor een kantoorunit bij het station. Tijdens de aankomende gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart zijn er weer twee nieuwe stemlocaties toegevoegd voor inwoners van Dijk en Waard.

Stempaviljoen Stadsplein

Een nieuw stempaviljoen op het Stadsplein vervangt tijdelijk het gemeentehuis aan de Parelhof als plek om te stemmen. In het gemeentehuis wordt verbouwd, waardoor de Raadzaal en Trouwzaal nu niet te gebruiken zijn. Bij eerdere verkiezingen werd uitgeweken naar de bibliotheek, maar deze keer is gekozen voor een duidelijke en centrale plek in de openlucht.

Burgemeester Poorter opent op 18 maart om 7.30 uur dit unieke stembureau waarna kiezers van harte welkom zijn hier hun stem uit te brengen.

Stemmen in een historische omgeving

Er komt nog een stemlocatie bij. Museum BroekerVeiling wordt een nieuw stembureau. Stemmen belooft een bijzondere ervaring te worden. Want na het stemmen kunnen bezoekers het museum zelfs gratis bekijken.

Stemmen in uw eigen buurt

De gemeente zorgt ervoor dat de stembureaus goed verspreid zijn over Dijk en Waard. U mag tijdens de verkiezingen in elk stembureau binnen de gemeente uw stem uitbrengen. Op uw stempas staat een stembureau bij u in de buurt vermeld. Het is handig om daar te stemmen, omdat dit vaak rustiger is en u zo wachttijden kunt voorkomen. Mensen die vervoer nodig hebben, mogen gratis gebruikmaken van de HugoHopper.

Op een prettige manier stemmen

Met de uitbreiding van het aantal stembureaus wil de gemeente stemmen makkelijk en aantrekkelijk houden. Zo kan iedere inwoner op een prettige manier meedoen aan de verkiezingen.