Sinds het samenvoegen van de scholen in Heerhugowaard en Langedijk gaat het evenement inmiddels door het leven als het grootste schoolvoetbaltoernooi van Noord-Holland. In 2025, bij het 40-jarig jubileum, kende het toernooi een nieuw record met bijna 160 deelnemende teams. Ook dit jaar rekent de organisatie, bestaande uit een zestal commissieleden en tientallen vrijwilligers, er op weer een fantastisch evenement neer te zetten. Men is dan ook bijzonder content dat HUBO Heerhugowaard zich wederom als hoofdsponsor aan het toernooi verbonden heeft, net zoals men blij is met alle andere (sub)sponsoren.
Wie er dit jaar met de winst vandoor gaat is natuurlijk de vraag. Vorig jaar ging de hoogste eer bij de hoogste leeftijdscategorie (groep 7/8) naar De Boomladder (jongens) en De Zonnewijzer (meiden). Bij de groepen 5/6 waren er eindzeges voor De Vlindertuin (jongens) en Het Vogelnest (meiden).
Het toernooi is dus twee weken terug al begonnen met de poulewedstrijden voor de groepen 5 en 6. Deze week, vanaf woensdag 25 maart, zijn de poulewedstrijden voor de groepen 7 en 8. Mocht het weer het toelaten dan staan de finales gepland voor woensdag 8 april (groep 5/6) en vrijdag 10 april (groep 7/8)
Gemengde teams
Nieuw dit jaar is dat er voor de gemengde teams, voor jongens en meisjes die graag samen spelen, aparte toernooien worden georganiseerd voor groep 5 en groep 6. Daarmee wil de toernooicommissie de spelvreugde vergroten en zorgen voor meer gelijkwaardige en spannende wedstrijden. Zowel het jongens- als meisjestoernooi blijft verder ongewijzigd, met de categorieën groep 5/6 en groep 7/8.
Het toernooi wordt gespeeld volgens de richtlijnen van de KNVB en vinden dus plaats op woensdag en vrijdag. Bij slecht weer is er nog een eventuele uitwijkmogelijkheid naar de maandag.
Meer info, inclusief uitslagen en programma, over het HUBO Schoolvoetbaltoernooi Dijk en Waard is te vinden op de website van SVW '27 onder het kopje Schoolvoetbal.
Foto's: DP Sportfotografie

6.1 ℃



























































